Letní žurnalistická škola začne přijímat přihlášky

02.03.2017

Letní žurnalistická škola začne přijímat přihlášky

Počátkem března odstartoval příjem přihlášek na 13. ročník Letní žurnalistické školy Karla Havlíčka Borovského. Kapacita týdenního kurzu pro mladé lidi se zájmem o média, kulturu, historii a společnost střední Evropy je 55 účastníků. Letos se uskuteční od 13. do 19. srpna v Havlíčkově Brodě.

Do projektu se každoročně hlásí studenti středních a vysokých škol z celé republiky, část účastníků přijíždí ze zahraničí. „Pravidelně přijíždějí Ukrajinci, Slováci a Poláci, ale měli jsme tu například i Italy, Španělku, Afghánku nebo Slovince," říká jeden ze zakladatelů letní školy Milan Pilař.

V průběhu týdne jsou studenti rozděleni do šesti skupin podle mediálního zaměření, ve kterých získávají pod vedením zkušených lektorů z oboru praktické zkušenosti. Kromě klasických médií, jako jsou noviny, rozhlas a televize, přibyla vloni nová média zabývající se sociálními sítěmi a novými trendy obzvláště v digitální oblasti. Další skupina je pak určená fotografům a před několika lety doplnila komplexní zaměření školy skupina PR a marketing.

Kromě praxe navštěvují účastníci letní školy i odpolední a večerní přednášky se zajímavými hosty z různých oblastí. V minulosti byl hostem například bývalý prezident Václav Havel, novinář Václav Moravec nebo spisovatel a překladatel Michael Žantovský. Letos se akce zúčastní Alexej Kelin, Petr Vavrouška, pořadatelé například pozvali i slovenského prezidenta Andreje Kisku. Jedním z témat besed otevřených zdarma pro veřejnost bude život cizinců dlouhodobě žijících v České republice, současné Rusko či role veřejnoprávních médií v zemích střední Evropy.

Přihlášku najdete ZDE!

zpět

Partneři

Mediální partneři

Kontakty

Centrum Vysočina, o. p. s.
Beckovského 1874
580 01 Havlíčkův Brod
e-mail: centrumvysocina(zavináč)centrum.cz

Tel: +420 724 767 164 (M. Pilař)
e-mail: milan.pilarhb(zavináč)centrum.cz