Workshop s Juditou Matyášovou pro redakce školních časopisů

27.01.2015

Workshop s Juditou Matyášovou  pro redakce školních časopisů

Odložený workshop s novinářkou a spisovatelkou Juditou Matyášovou připravila obecně prospěšná společnost Centrum Vysočina na úterý 24. února.

Redaktorka Lidových novin se v posledních letech věnuje pátrání po životních osudech Čechů, kteří odešli či emigrovali v průběhu 20. století. Hledá střípky příběhů, skládá je a spojuje dávné kamarády a vyhledává ztracené příbuzné. Své příběhy publikuje v Lidových novinách, v Mladé frontě, na blogu Lidových novin a na blogu, který se věnuje pátrání po zapomenutých osudech. Organizuje výstavy, pořádá mediální semináře.

Je autorkou knihy Přátelství navzdory Hitlerovi, která mapuje osudy osmdesáti českých dětí, které za války odjely do Dánska, v roce 1943 uprchly do Švédska. Poté mezi sebou ztratily kontakt na sedmdesát let. Autorka knihy se rozhodla, že vypátrá „děti“, dnes devadesátileté pamětníky a jejich příběhy. Kniha Přátelství navzdory Hitlerovi není jen o konkrétních osudech, ale také o detektivním pátrání napříč celým světem.

Více na www.juditamatyasova.cz.

Workshop se uskuteční v prostorách sídla obecně prospěšné společnosti Centrum Vysočina v úterý 24. února od 10.30. Předpokládaný konec ve 13.30.

Workshop je určen jak členům redakcích školních časopisů, ale také pro učitele základních a středních škol z Vysočiny, které daná problematika zajímá.

Kapacita kurzu je omezená, proto prosím posílejte závazné přihlášky co nejdříve.

Zájemci by se měli přihlásit na kontaktním e-mailu: centrumvysocina@centrum.cz do 20. února.

zpět

Partneři

Mediální partneři

Kontakty

Centrum Vysočina, o. p. s.
Beckovského 1874
580 01 Havlíčkův Brod
e-mail: centrumvysocina(zavináč)centrum.cz

Tel: +420 724 767 164 (M. Pilař)
e-mail: milan.pilarhb(zavináč)centrum.cz